Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 13 sierpnia 2017

Okazja

Świat jest taki, jak widać. Tworzy go to, co zaprząta uwagę, budzi emocje. Reszta jest tłem, zbyt odległym od uczuć aby mu poświęcać uwagę. To zaś, co budzi zainteresowanie również ma gradację, odpowiadającą wartości, jaką przedstawia dla obserwatora. Dlatego każdy stara się łączyć z ludźmi podobnymi do siebie, czyli zawsze mądrymi, uczciwymi. Nie można przecież długo przetrwać w środowisku odrażającym swoimi wadami.
Politycy więc chętnie tworzą obrazy rzeczywistości, która otacza wszystkich. Jedni powiadają, że nie jest źle, ale trzeba powoli dążyć do poprawienia tego czy owego, jeżeli oczywiście naprawdę tego zechcą wyborcy. Inni wykrzykują, że wszystko jest złe. Należy się im podporządkować, a oni przewrócą rzeczywistość do góry nogami. Naród wtedy dostrzeże prawdziwe proporcje swoich dotychczasowych wartości i przyjmie jedynie właściwe wzorce szczęścia.
Dawniej jedni ruszali z posad bryłę świata, inni przywracali należytą pozycję potomkom przodującej rasy. Zawsze chcieli panować nad światem. Teraz mamy dużo skromniejszy zasięg tego, co ma być piękne, mądre i dobre. Ma tym być duma Polaków. Newsweek zebrał zatem tezy podnoszone podczas comiesięcznych demonstracji. One bowiem muszą stanowić szczegóły drogi do ostatecznego dobra.
Dowiadujemy się zatem, że prawdą jest, iż to inni dzielą Polaków. Czyli zdradzieckie mordy przypisał adwersarzom szef jakiejś opozycyjnej partii. Nie mówiąc już o umieszczaniu ich tam gdzie ZOMO, pokazywaniu krwi na ich rękach, czy nazywaniu elementem animalnym. Prawdą też ma być, że Polacy w obronie swoich praw chcą likwidacji trójpodziału władzy w Polsce. O oczywistym mozole w kroczeniu do realizacji postulatów nie ma tu co wspominać.
Żałosne są też wielce autorytety drugiego sortu, którego wyraziciele posuwają się do wywijania białymi różami. Lech Wałęsa jest wedle reformatorów najlepszym tu przykładem degrengolady oponentów. Piękno zaś, do którego należy dążyć wyrazi się w pomnikach smoleńskich, które staną w historycznym centrum Warszawy, dając mu nareszcie słuszny wyraz.
Kiedy prawda ma być zgodna z naszą wiedzą, wtedy łatwo może  przyjąć postać tego, co najczęściej powtarzane. Aliści dopóki wolno, sami sobie możemy wybierać kryteria szczęścia. Korzystajmy zatem, póki jeszcze można.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza