Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 12 marca 2017

Kłopot

Polska już, już dochodzi do PiS-owskiego ideału. Prezes powtarza to podczas każdej miesięcznicy. We czwartek był jeszcze bliżej. “Będzie wolna Polska” – wykrzyczał optymistycznie. To jeszcze nie jest?
Witold Waszczykowski wprost zapowiedział politykę negatywną wobec Unii. “Polska powinna myśleć o tym, na jakich dobrych warunkach z UE wychodzić i jaką nową wspólnotę tworzyć’ – nawołuje w Radiu 24 Dominik Zdort, wyraziciel narodowo katolickiej opcji, znany przeciwnik cyklistów, również potępianych przez rzeczonego ministra. Ponad siedem tysięcy osób zdążyło podpisać petycję do Andrzeja Dudy o rozpisanie referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii.
Właściwie już rozpoczęliśmy tupanie nóżkami. Nasz wiceminister MSZ nie odwiedzi Budapesztu, gdzie miał wziąć udział w obchodach Święta Narodowego Węgier. Nie nadają się do wspólnoty, jaką zapowiada Zdort. Wyraziciele PiS-u na partyjnym Twitterze ujawnili chyba motywacje ugrupowania we freudowskiej pomyłce. Napisali,że Polska nie jest krajem podmiotowym”  i przypisali te słowa Prezesowi.
Kto zatem kieruje naszym niepodmiotowym państwem? Może to strach przed kolejnym blamażem, jakim by było odebranie naszemu krajowi prawa głosu w Unii za łamanie Konstytucji? Przecież nie może chodzić o zwrot pieniędzy przez europosłów, zatrudniających fikcyjnych asystentów, bo to drobiazg. "La Repubblica" wymienia, że proceder miał miejsce w dużych eurosceptycznych partiach, takich jak francuski Front Narodowy, brytyjski UKIP i PiS  – pisze Wp.pl. A może to jakaś nowa wspólnota, która się mieści poza Unią, znienawidzoną przez narodowych katolików?
PiS się uwolnił od Konstytucji, która mu wiązała ręce, mianowanych urzędników, fachowców w spółkach Skarbu Państwa, strachu przed dominacją kobiet, to czego mu jeszcze do tej jego wolności potrzeba? Wyjścia z Unii? Przecież, jak zauważył wczoraj prezydent Komorowski, Cameron nie chciał Brexitu, sam mu się zdarzył, bo złe scenariusze realizują się łatwiej.
Czyli ta podmiotowość wylazła niczym szydło z worka, jak ostrzeżenie losu skierowane do wszystkich.

2 komentarze:

  1. Obawiam się, że prezes za swojego życia nie doczeka żadnej wolności.Sam zniewolił swój umysł.Bez fachowej pomocy medycznej, nie da rady.

    OdpowiedzUsuń
  2. To rzeczywiście tak może wyglądać.

    OdpowiedzUsuń