Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 18 maja 2017

Balans

Fenomen lewicy. Wielu się zastanawia nad powodami jej zniknięcia ze sceny politycznej. Niepoprawni a lewicowi optymiści uważają, że się im miejsce w parlamencie należy, bo tak wynika z warunku równowagi politycznej. Inni drą szaty nad rzekomą a organiczną prawicowością Polaków. Ostatnio się pojawiło utyskiwanie na przaśną mentalność rodaków kseno, homofobicznych i mizoginicznych. Nie dorośli więc do popierania lewicy, która teraz nie promuje już dyktatury proletariatu a wyraża konieczność tolerowania wszystkich dotąd dyskryminowanych zbiorowości, które sobie nieźle radzą same.
Tymczasem się jawi jeszcze jeden powód do prześladowania: posiadanie przywileju. Krystyna Pawłowicz, znana z “prawicowości” posłanka PiS-u  udała się służbowo do Tokio wraz z parlamentarzystkami opozycji. Jest teraz hejtowana przez Internet za podróż wyższą klasą od swoich koleżanek, które się pospolitowały w niższej, cierpiąc tam niewygody. Ciekawe czy lewica stanie w jej obronie?
Traktowanie na pisowsko - prawicowy sposób kobiet jako istot z natury rzekomo zobowiązanych do posłuszeństwa mężczyznom ma swoje konsekwencje. Rodzinne skandale są częściej obserwowane w środowiskach, przyznających się do narodowej opcji. Wczoraj przypomniano kolejny taki przypadek postępowania posła, cieszącego się dużym mirem w środowisku, uważającym się za konserwatywne.
W ogóle narodowa prawicowość zyskała wczoraj swoiste wsparcie, poprzez podpisanie przez prezydenta ustawy (sugerował poprzednio chęć jej zawetowania) o potocznej nazwie “apteki dla aptekarzy”. Wymaga ona farmaceutycznego wykształcenia od sprzedawców lekarstw i wyznacza normy dla lokalizacji ich sklepów. Rzecz jest niezwykle zabawna, bo w iście lewicowy sposób traktuje to, co gdzie indziej załatwia niewidzialna ręka rynku. Rzecz publicznie skrytykował minister Gowin, który jednocześnie nieprawdziwie oskarżył posłów opozycji o wsparcie owej lewicowości prawicowego ugrupowania.
Jeżeli już jesteśmy przy naszym ministrze nauki, to trzeba odnotować echa decyzji o odsunięciu ad calendas graecas sesji naukowej, która miała zaprezentować wyniki modelowych badań Tu-154 w tunelu aerodynamicznym WAT. Poprzednio pokazano tam film z eksplozji wewnątrz czegoś w rodzaju garażu z namalowanymi oknami samolotu. Każdy więc mógł zauważyć, że blaszak się rozpadł, a okna wytrzymały.
Ogłoszono też konkurs na nazwy samolotów dla VIP-ów, które niebawem kupimy. To on ostatnio najbardziej ekscytuje szyderców w przedmiocie lotnictwa. Rozważania o zachowaniu w tunelu aerodynamicznym modeli pozbawionych końcówki skrzydła są teraz tylko przedmiotem uwagi fachowców, a tych nikt nie słucha.
Długo będzie trwało porządkowanie Polski po PiS-ie. Piotr Rachtan ma pesymistyczne w tym względzie uwagi. Ale też rzeczywista lewicowość Prawa i Sprawiedliwości, skonfrontowana z narodowym hedonizmem jego polityków gwarantuje dalsze pogorszenie pozycji lewicy w Polsce. Kiedy bowiem liberałowie się zajmą ratunkiem przed dyskryminacją, nie znajdzie ona już dla siebie innej niszy i stanie się to, co od dawna było wiadome. Socjalizm nie ma pola do działania w neutralnym ideologicznie państwie, bo sam jest wielce kontrowersyjną ideologią.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza