Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 22 maja 2017

Socjaliści

Wenezuela. Kraj obdarzony nieprzebranymi zasobami ropy i gazu. Niegdysiejsza gwiazda OPEC. Po kilku latach rządów boksera i potem kierowcy autobusu, którzy w swoim czasie stanęli na czele państwa z poparciem tamtego ruchu oburzonych, ów latynoski kraj znalazł się w stanie chaosu. Nawet benzynę tam racjonują.
To jak by na Saharze wydzielano piasek. Tak się kończą rządy suwerena, który zadecydował, że będzie sprawiedliwie i wyzbył się obcego kapitału, własnych kapitalistów, norm prawnych i tego wszystkiego, co też drażni naszych odpowiedników tamtejszych rewolucjonistów.
My już też mamy u siebie pierwsze skutki władzy ludu. TVP nie jest w stanie zapanować nad tegorocznym Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu. Nie tylko nie wystąpi tam Kayah, ale też Maryla Rodowicz i cały szereg najjaśniejszych gwiazd. Więcej, próba uatrakcyjnienia widowiska poprzez pokazania piosenek Wojciecha Młynarskiego jest podejmowana poza wiedzą dysponentek praw autorskich, córek Artysty. One zaś są stanowczo przeciwko wykorzystywaniu twórczości ojca do promowania imprezy, z której poprzednio wykluczono wokalistów prezentujących antyklerykalne treści.
Od jakiegoś już czasu obserwujemy kłopoty “dobrozmieńców” we wdrażaniu ich zdobnego w plusy programu. Nawet minister Morawiecki przyznaje, że funkcjonowanie stypendiów demograficznych umożliwiają wyłącznie pożyczki. W tej sytuacji kryzys w kulturze, ujawniony w Opolu jest oczywistą forpocztą grożącej nam bessy gospodarczej.
A godne pożałowania położenie Wenezueli, niegdyś republiki petrodolarowej a teraz “chorego człowieka Ameryki” jest dramatycznym przykładem skutków oddania władzy ludowi.

4 komentarze:

 1. Znamienne jest to, że ludu i władzy, w dalszym ciągu nie stać na właściwe wnioski.Zanim... doprowadzą do dramatu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety.
  Może jednak ma sens postulat o powiększeniu czasu nauczania historii w szkołach?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli historia miałaby być teraz tak nauczana jak "jaskółki"ćwierkają, to nie wiem czy ma sens:)Mniej bzdur, łatwiej będzie wyeliminować. Tutaj mądrość rodziców może pomóc w kontroli historycznych faktów.

  OdpowiedzUsuń