Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 29 maja 2017

Kombajnizacja

- Myślę, że powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach – tak Mariusz Błaszczak podbudował własną powagę i jednocześnie scharakteryzował pryncypia PiS-owskiej oceny ludzi. Zbigniew Brzeziński bowiem, o którym się tak właśnie wyraził nasz minister w przypomnianym teraz wywiadzie, miał czelność nie wierzyć w zamach smoleński.
Bartosz Arłukowicz wygłosił w Sejmie krytyczną opinię o uchwalonym zakazie wolnej sprzedaży antykoncepcyjnej pigułki “dzień po”, prezentując wypowiedzi polityków PiS-u, lekarzy, odmawiających też aborcji zgwałconym jedenastolatkom. Pani Pawłowicz nazwała go za to szatanem.
Tymczasem rzeczony specyfik można kupić dzięki recepcie, wydanej przez lekarza europejskiego w Internecie. Praktycznie więc bez żadnych kłopotów. Dokument jest drukowany na domowej drukarce i zgodnie z unijnym prawem obowiązuje polskich aptekarzy. Wszystkich. Nic dziwnego, że Europa jest przez PiS utożsamiana ze Złym.
Zarówno zaś obecną, oficjalną polską politykę jak i jej wyrazicieli charakteryzuje postawa protagonistki każdej ważniejszej, PiS-owskiej dysputy. Potrafi ona przeszkadzać w wystąpieniach adwersarzy, dyskutować z koleżanką partyjną i spożywać ciasteczka ...jednocześnie.
Mamy więc we wczorajszych przekazach przepis na polityczne sukcesy naszych włodarzy. Proste pryncypia, jasność przekazu, odrzucenie konwenansu i dbałość o spyżę. Możemy się dziwić, że ich wybrano?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.