Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

piątek, 22 września 2017

Dualizm

Spróbuj tu, bracie, czego w tym życiu do absurdu nie doprowadzić, jako że to całe istnienie, święte i niepojęte, to jeden wielki absurd — walka potworów i tyle… [Witkacy]
Pierwsza opowieść: prawidłowo jadący samochód z prezesem (nie, nie z tym) zawracał na szosie i został uderzony przez nieprawidłowo reagujący pojazd. W wyniku tego czekający na zastępczy wóz dygnitarz musiał się schronić na poboczu.
Druga opowieść: zawracający bez włączonych kierunkowskazów samochód z prezesem (nie, nie z tym) zderzył się z jadącym szosą pojazdem. Wystraszony widmem kolejnego rozgłosu dygnitarz schronił się przed gapiami w lesie i do przyjazdu zastępczego wozu spoza drzew obserwował rozwój wypadków.
Oficjalna wersja: dwie posłanki partii Kukiz 15’ przeszły do Zjednoczonej Prawicy, porwane jej ideologią i misją dobrej zmiany.
Konkurencyjna wersja: PiS podkupuje polityków partii stowarzyszonej, aby uzupełnić niedostatek głosów, jaki go niebawem spotka w wyniku rozbratu z Polską Razem Jarosława Gowina.
Informacja zza oceanu: prezydent spotyka się z zarządami największych funduszy inwestycyjnych w Ameryce i zachęca je do inwestowania w Polsce.
Związana z tym wątpliwość: czy proponuje im także kupowanie akcji repolonizowanych mediów? Czy w ogóle im mówi o repolonizacji?
Urząd Skarbowy zajął konto Hanny Gronkiewicz Waltz na poczet grzywien, nałożonych przez  sejmową komisję śledczą. Patryk Jaki oznajmił, że to dowód na skuteczność jego komisji, odpowiadająca tej, którą pani prezydent objawia wobec zwykłych obywateli, na przykład przez kilka minut parkujących niewłaściwie samochody.
Pani prezydent replikuje, że egzekucja przed rozstrzygnięciem sądowym to działanie polityczne, podjęte dla przykrycia afery billboardowej, bezprawne i powiadomi prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Politycy prawicy mówią prawdę.
Politycy prawicy fałszują życiorysy, wykreślając z nich fragmenty o przynależności do UW, PO, czy nawet AWS.
Albo ciało tu mdłe i duch silny lub zgoła odwrotnie. No i jak wygląda państwo z nich złożone.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza