Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 11 września 2017

Reguła

Nie zarzucałbym Królikowskiemu, że był w rządzie PO. Doszlibyśmy do absurdu, że np. Jaki był radnym PO” [Łapiński].

Przykłady by można było mnożyć. Ba, nawet Prezesowi by można było zarzucać wątpliwe koneksje. Absurdy są bowiem pożywieniem ideologii. Szczególnie tak zawiłej jak ta, która w sobie łączy dyktaturę proletariatu z duchowym kierownictwem ojca Rydzyka. Efektem musi być komunistyczny antykomunizm, azjatycka europejskość, międzymorska “monomorskość” i co tam jeszcze. Skutki są bulwersujące.
W myśl propagandy najbardziej kontrowersyjne posunięcia PiS-u pochodzą wprost od ...PO. O Trybunale Konstytucyjnym nie ma co mówić, wedle oficjalnej wykładni przeszedł już do historii. Ostatnio furorę robi zakup krówek ciągutek dla wojska. PiS je kupuje, bo tak postępowała Platforma. W końcu się mówi o modernizacji sowieckich Mi24, zakupie najnowocześniejszych, acz nie sprawdzonych karabinów przede wszystkim dla obrony terytorialnej, to niechże wojacy mają jakąś reminiscencję ze słodszych czasów, kiedy to mieli nadzieję co najmniej na współczesne helikoptery.
Chociaż wojsko nie jest jeszcze w najgorszej sytuacji. Bardziej się do dobrej zmiany muszą dostosować górnicy. Polska Grupa Górnicza, szumnie utworzona dla uzdrowienia branży zostanie najprawdopodobniej rozdzielona między akcjonariuszy. Niech sobie radzą z tym co kupili. Sytuacja PGG jest tak kiepska, że w grudniu utraci finansową płynność, pomimo niedawnego uzyskania trzymiliardowej dotacji. I to wszystko wobec wzrostu cen węgla na rynkach światowych.
Nasz wizerunek racjonalnych obrońców wolności, przyniesiony nam przez “Solidarność” utopiliśmy w plwocinie [Hartman]. Teraz więc szwajcarska dziennikarka pisze o nas jako obdartusach Europy, z którymi nikt nie chce pozostawać w sojuszu, aby sobie nie psuć relacji z Unią.
Nic na tym padole łez nie obowiązuje zawsze. Ba, nawet najważniejsze ustalenia fizyki mają granice, w innych się nie sprawdzają. Tylko nauki operujące w świecie abstrakcji odkrywają powszechne prawidła. Niestety, posługują się w tym celu żelazną logiką. Każda ideologia się od tego warunku odżegnuje. Dlatego podobnie jak każda abstrakcyjna dziedzina całkowicie... nie potwierdza się w praktyce.

I stąd kłopoty oraz wyobcowanie i szyderstwo, które najbardziej boli.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza