Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 27 maja 2018

Przekazania

Przekaz dnia. Otrzymują go PiS-owscy złotouści, aby nie wygadywali publicznie bzdur, których nie wymyślił ichni komitet. Ujawnił go na Twitterze dziennik Polska The Times. Czytamy tam między innymi, że 500-złotowy dodatek rehabilitacyjny by dotyczył 1,5 miliona osób. Dlatego jest zbyt drogi dla budżetu, który by rocznie był obciążony dodatkowym wydatkiem 9 miliardów złotych.
Media piszą, że chodzi tu o 272 tysiące osób niepełnosprawnych, czyli ich wsparcie kosztowałoby pięciokrotnie mniej, to znaczy, że budżet by musiał na ich potrzeby zarezerwować raptem 1,6 miliarda złotych.
Wydaje się zatem, że PiS-owski przekaz dnia jest równie prawdziwy, jak wczorajsze oświadczenie marszałka Senatu w Świnoujściu o znakomitych warunkach, jakoby stworzonych protestującym w Sejmie, którym jednakowoż odmówiono dostępu do windy, czyli odcięto możliwość korzystania z łazienki tym z dzieci, które się poruszają na wózkach.
Okazało się też, że istnieje u nas Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Jest on "ukierunkowany na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną". Ostatnio uzupełniono jego zadania i może on przeznaczać środki środki “m.in. na finansowanie robót budowlanych, zakup urządzeń i wyposażenia, zakup wartości niematerialnych i prawnych czy zakup środków transportu”.
Jak pisze Gazeta.pl środki z Funduszu “przeznaczane są m.in. na cele takie, jak:
  • Modernizacja zaplecza sportowo-rekreacyjnego” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu
  • Wsparcie dla fundacji Lux Veritatis i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
  • Zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (na co resort zamierza przeznaczyć ponad 100 milionów zł)
  • Ustawową działalność Centralnego Biura Antykorupcyjnego (13 milionów zł)”.
Kiedy się tego rodzaju informacje zestawi z doniesieniami o wynagrodzeniach politycznych nominatów w spółkach skarbowych, finansowaniu instytucji religijnych, które się same powinny utrzymywać, widać, że można znaleźć oszczędności na pozyskanie rzeczonego 1,6 miliarda złotych.
Fatalny to zatem przekaz dnia, któremu przeczy każdy właściwie... dzień i drażliwość kół pisofilnych wynika z tej właśnie świadomości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.